Raport danych · cała Polska · edycja 2026-Q3

Gabinety stomatologiczne w Polsce 2026: oceny, opinie, dostępność

W naszej bazie jest 22 262 publicznych gabinetów stomatologicznych z 2146 miejscowości. Sprawdziliśmy, jak są oceniane w Google, ile mają opinii, kiedy przyjmują i jakie kategorie specjalizacji deklarują. Dane z wizytówek Google pobraliśmy między 22 lipca 2026 a 28 sierpnia 2026. To zbiór serwisu, a nie pełny spis wszystkich gabinetów w Polsce.

22 262
publicznych gabinetów w bazie
4,44
średnia ocena Google (gabinety z ≥ 10 opiniami, n=11 614)
17
opinii ma typowy gabinet (mediana)
19,9%
czynnych w sobotę (z podanymi godzinami, n=11 415)

Gotowe do zacytowania

Te dane można wykorzystać bezpłatnie — w artykule, pracy, materiale prasowym czy odpowiedzi asystenta — pod warunkiem podania źródła.

  • Typowy gabinet stomatologiczny w Polsce ma 17 opinii w Google (mediana z 22 262 publicznych gabinetów, stan danych: 28 sierpnia 2026).
  • Wśród 11 614 gabinetów z co najmniej 10 opiniami średnia ocena Google wynosi 4,44, a 32,7% ma ocenę 4,8 lub wyższą.
  • Ocenę 4,8 lub wyższą ma 56,7% gabinetów z 1–9 opiniami i 32,7% gabinetów z co najmniej 10 opiniami.
  • W sobotę czynnych jest 19,9% gabinetów, które podały godziny pracy (11 415 gabinetów), w niedzielę 2,2%.
  • Po 18:30 w co najmniej jeden dzień roboczy przyjmuje 61,8% gabinetów z podanymi godzinami — od 40,8% (Białystok) do 89,4% (Warszawa) w miastach z wystarczającym pokryciem danych.
  • Kategorię „endodonta” ma w wizytówce Google 1007 gabinetów w 305 miejscowościach, kategorię „chirurg stomatolog” — 2257 w 532.

Zapis źródła

RankingStomatologow.pl, „Gabinety stomatologiczne w Polsce 2026 (edycja 2026-Q3)”, stan danych: 28 sierpnia 2026, https://www.ranking-stomatologow.pl/raporty/gabinety-stomatologiczne-polska-2026

Sposób zbierania i ograniczenia danych opisujemy w metodologii. Zauważony błąd prosimy zgłosić — poprawiamy i odnotowujemy korektę.

Najważniejsze obserwacje

  • Wysokie oceny znacznie częściej występują wśród gabinetów z małą liczbą opinii, dlatego sama średnia ocena bez informacji o liczbie recenzji może być myląca. Ocenę 4,8+ ma 56,7% gabinetów z 1–9 opiniami i 32,7% gabinetów z co najmniej 10 opiniami. Dane pokazują związek — nie rozstrzygają, z czego on wynika.
  • Średnie oceny w dużych miastach są do siebie zbliżone: od 4,33 do 4,59. Bardziej różni się liczba opinii — mediana od 12 do 45.
  • Odsetek gabinetów czynnych w sobotę różni się między miastami: od 10% (Olsztyn) do 38,1% (Lublin). W niedzielę przyjmuje 2,2% gabinetów w skali kraju.
  • Gabinety z kategorią specjalistyczną mają więcej opinii: mediana 45–64 wobec 17 dla wszystkich gabinetów.

Ile opinii mają gabinety

Wszystkie 22 262 publiczne gabinety według liczby opinii w Google.

Liczba opiniiGabinetyUdział
brak opinii439119,7%
1–9625728,1%
10–49774234,8%
50–199329114,8%
200 i więcej5812,6%

Jak rozkładają się oceny

11 614 gabinetów z co najmniej 10 opiniami. Przy kilku opiniach jedna recenzja zmienia średnią o kilka dziesiątych, dlatego ocen gabinetów z mniejszą liczbą opinii tu nie uwzględniamy.

Ocena GoogleGabinetyUdział
poniżej 4,0167414,4%
4,0–4,49284524,5%
4,5–4,79329728,4%
4,8 i więcej379832,7%

Miasta

22 miast z co najmniej 150 publicznymi gabinetami, uporządkowanych według liczby gabinetów — to porządek wielkości, nie ranking. Godziny pracy pokazujemy tylko tam, gdzie podało je co najmniej 100 gabinetów; przy mniejszej liczbie odsetek byłby zbyt niepewny („—”).

MiastoGabinetyŚr. ocenaMediana opiniiOcena 4,8+SobotaPo 18:30Godziny podało
Warszawa16054,523135,6%38%89,4%1086
Wrocław7674,532038,1%25,4%77,7%287
Kraków7144,492436,1%17,3%86,1%353
Łódź6404,532040,8%27,1%70,2%292
Poznań6334,532040,7%16,9%74,3%284
Gdańsk4814,562441,9%25,5%80,1%282
Szczecin4674,511535,3%25,9%61,8%170
Lublin3654,42130,9%38,1%78,7%197
Białystok3394,462040,1%30,9%40,8%152
Bydgoszcz2794,352228,9%10,7%65%103
Kielce2664,411229,8%27,6%59%134
Rzeszów2654,562043,1%13,1%65%137
Częstochowa2454,531344,4%15,4%73,5%117
Gdynia2304,582146,2%17,8%71,9%135
Katowice2174,594547,5%15,7%77,8%108
Radom2174,341330,2%22,9%71,6%109
Olsztyn2054,332127%10%43%100
Toruń1894,441530,5%——77
Bielsko-Biała1834,591944,3%——97
Opole1784,461332,9%——71
Zielona Góra1644,3718,526,8%——81
Gliwice1534,522339,8%——75

Średnia ocena i odsetek 4,8+: gabinety z ≥ 10 opiniami. Sobota: godziny tego dnia inne niż „Zamknięte”. Po 18:30: co najmniej jeden dzień roboczy kończy się później niż 18:30.

Specjalizacje

Specjalizacja to kategoria, którą gabinet sam wybrał w wizytówce Google; jeden gabinet może mieć kilka. To deklaracja gabinetu, nie potwierdzenie kwalifikacji lekarza.

KategoriaGabinetyMiejscowościŚr. ocenaMediana opinii
chirurg stomatolog22575324,5253
ortodonta21054804,4445
stomatolog dziecięcy20075464,5147
protetyk stomatologiczny17704874,5648
periodontolog14983624,5664
stomatolog kosmetyczny13073824,5545
endodonta10073054,5958

Metoda, populacja i progi

Edycja
2026-Q3 — policzona 1 października 2026
Populacja
22 262 publicznych gabinetów w bazie serwisu, 2146 miejscowości. Bez wpisów wstrzymanych i w kwarantannie. To nie jest pełny spis gabinetów w Polsce.
Źródło
publiczne wizytówki Google gabinetów
Okres pobrania
22 lipca 2026 – 28 sierpnia 2026; ostatnia kontrola danych 7 września 2026
Pokrycie pól
ocena Google: 17 871 (80,3%); godziny pracy: 11 415 (51,3%)
Pominięte pola
opinie z serwisu ZnanyLekarz (51 rekordów); ceny w rekordzie gabinetu (90 rekordów); lista lekarzy (146 rekordów) — za mało danych
Deduplikacja
rekordy łączone po identyfikatorach źródeł, nazwie, adresie i współrzędnych; oddziały sieci liczone osobno
Progi prezentacji
oceny: ≥ 10 opinii; tabela miast: ≥ 150 gabinetów; godziny w mieście: ≥ 100 gabinetów z podanymi godzinami
Odtworzenie
zapytania tej edycji: sql/raporty/polska-2026-q3.sql (wyłącznie odczyt)

Czego ten raport nie mówi

  • • Oceny Google to opinie pacjentów z dnia pobrania, nie pomiar jakości leczenia.
  • • Godziny pracy podała mniej więcej połowa gabinetów; gabinety bez podanych godzin mogą pracować inaczej.
  • • Kategorie specjalizacji deklaruje gabinet — nie są potwierdzeniem kwalifikacji.
  • • Związki między liczbą opinii a oceną to obserwacja, nie wyjaśnienie przyczyny.
  • • Raport nie zawiera danych o umowach z NFZ ani o cenach.

Zasady zbierania danych i liczenia rankingu: metodologia. Cytując, podawaj wersję raportu (2026-Q3) i datę stanu danych.

Edycje raportu

Raport aktualizujemy co kwartał pod tym samym adresem. Każda edycja zachowuje swoje liczby i zapytania, z których je policzono.

  • 2026-Q3 — stan danych 28 sierpnia 2026, opublikowano 1 października 2026 (bieżąca)

Powiązane